KRF400A-16
- 제조업체 부품 번호:
- KRF400A-16
- 제조업체/브랜드:
- Elpress Inc.
- 부품 설명:
- BATTERY LUG 400 MM M16, 750 MCM
- 제조업체 :
- Elpress Inc.
- 제품 카테고리 :
- 직사각형 커넥터
- Color :
- Features :
- UL Listed
- Insulation :
- Non-Insulated
- Length - Overall :
- 4.370" (111.00mm)
- Mounting Type :
- Free Hanging (In-Line)
- Product Status :
- Active
- Stud/Tab Size :
- M16 Stud
- Tab Thickness :
- 0.307" (7.80mm)
- Terminal Style :
- Terminal Type :
- Ring, Tubular
- Termination :
- Crimp
- Width - Outer Edges :
- 2.204" (56.00mm)