BQ074E0334J
- 제조업체 부품 번호:
- BQ074E0334J
- 제조업체/브랜드:
- Ethertronics/AVX
- 부품 설명:
- CAP FILM 0.33UF 5% 100VDC RADIAL
- 제조업체 :
- Ethertronics/AVX
- 제품 카테고리 :
- 필름 커패시터
- Applications :
- General Purpose
- Capacitance :
- 0.33 µF
- Dielectric Material :
- Polyester, Metallized
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- Features :
- Height - Seated (Max) :
- 0.315" (8.00mm)
- Lead Spacing :
- 0.200" (5.08mm)
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 100°C
- Package / Case :
- Radial
- Product Status :
- Obsolete
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 0.295" L x 0.197" W (7.50mm x 5.00mm)
- Termination :
- PC Pins
- Tolerance :
- ±5%
- Voltage Rating - AC :
- 63V
- Voltage Rating - DC :
- 100V