RU2012FR010CS
- 제조업체 부품 번호:
- RU2012FR010CS
- 제조업체/브랜드:
- Samsung Electro-Mechanics
- 부품 설명:
- RES 0.01 OHM 1% 1/3W 0805
- 제조업체 :
- Samsung Electro-Mechanics
- 제품 카테고리 :
- 칩 저항기 - 표면 실장
- Composition :
- Thick Film
- Failure Rate :
- Features :
- Current Sense, Moisture Resistant
- Height - Seated (Max) :
- 0.026" (0.65mm)
- Number of Terminations :
- 2
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 155°C
- Package / Case :
- 0805 (2012 Metric)
- Power (Watts) :
- 0.333W, 1/3W
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Resistance :
- 10 mOhms
- Size / Dimension :
- 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
- Supplier Device Package :
- 0805
- Temperature Coefficient :
- ±600ppm/°C
- Tolerance :
- ±1%