UR732BTTD36L0F
- 제조업체 부품 번호:
- UR732BTTD36L0F
- 제조업체/브랜드:
- KOA Speer Electronics, Inc.
- 부품 설명:
- RES 36M OHM 1% 1/2W 1206
- 제조업체 :
- KOA Speer Electronics, Inc.
- 제품 카테고리 :
- 칩 저항기 - 표면 실장
- Composition :
- Thick Film
- Failure Rate :
- Features :
- Current Sense
- Height - Seated (Max) :
- 0.024" (0.60mm)
- Number of Terminations :
- 2
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 1206 (3216 Metric)
- Power (Watts) :
- 0.5W, 1/2W
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Resistance :
- 36 mOhms
- Size / Dimension :
- 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
- Supplier Device Package :
- 1206
- Temperature Coefficient :
- ±200ppm/°C
- Tolerance :
- ±1%